کاور

آلبوم

Flat Bock EP

آرتیست

SWANSONA

سال

2014

توضیحات

          بی‌تفاوتی، داستان امروز و دیروز دنیا نیست؛ داستانی است به قدمت حضور انسان در زمین. از بی‌تفاوتی به خبر کشتار یهودیان در مجارستان، تا ماجرای قتل دختری به‌نام کیتی جنوویس در آپارتمانش و در حضور حداقل 38 ناظر و تا تعمیم اقدامات بر واقعیت و نه واقعیت بر اقدامات در ویتنام و نمونه‌های بی‌شمار دیگری از این بی‌تفاوتی که برای آن می‌توان علت‌های متعددی مطرح کرد و شاید واقعا نتوان بر ناظران خللی را وارد آورد.

تاریخ را تماشاگران و بی‌تفاوتان ننوشته‌اند. تاریخ را کسانی نوشته‌اند که جسارت تغییر را داشته‌اند و امکان تغییر و بهبود را به دیگران و شرایط و تاریخ وابسته نکرده‌اند. شاید همه ما در لحظات زیادی از زندگی تماشاگر اتفاقاتی بوده‌ایم که برایمان بی‌ربط به نظر می‌رسیده‌اند و ما هم ناظرانی بیش برای این اتفاقات نبوده‌ایم و تا تلنگری واقعی که عمق درد و نفوذ آن را ببینیم یا شاید درد به ما نیز برسد، بی‌تفاوت بوده‌ایم ولی تلنگری در شرایط مناسب کافی است تا هر فرد منفعلی را به حالت انفعال درآورد؛ مانند ماجرای این موسیقی و اتفاقات آن.

سوژه این شعر نیز جز همین ناظران بود[1]، او هر روز سیم‌خاردارهایی که برای جداسازی گروه‌های مختلف از هم بود را می‌دید ولی عزمی برای تغییر نداشت و شاید در نهایت با تاسفی خود را آرام می‌کرد اما بعد از ماجرای خودکشی همسر یکی از بستگانش و یتیم شدن فرزند کوچک آن‌ها، باعث نهیب کشیدن شعله‌ای در درونش شد تا سیستم عصبی منفعلش، به انفعال درآید و با هم‌کاری دوستان و آشنایانش جنبشی اجتماعی را برعلیه آن‌چه “مبارزه برعلیه مواد مخدر” نامیده شد، راه انداخت. آن‌ها برای نجات آسیب‌دیدگان بحران ناشی از “مبارزه برعلیه مواد مخدر” اعلام جنگ کردند در شرایطی‌که همه ساکت بودند و بیننده و عاملی برای باز شدن دریچه‌های جدیدی برای مردم محروم و رنج‌کشیده از بحران مواد مخدر و فقر شدند. ممکن است هر مبارزه‌ای شکست بخورد ولی مطمئنا کار آن‌ها نه‌تنها از نشستن باطل بهتر بوده است بلکه چراغی شاید کم‌سو ولی روشن برای آیندگان است.

هر شورشی برعلیه رنج‌ها، با نیروی مخرب ناشی از خاطرات رنج کشیدن تغذیه می‌شود.

یوهان-باپتیست متز

[1] باد آزبورن، شاعر و فعال با شنیدن این ماجرا از دوستش این شعر را سرود.

لیست آهنگ ها

01 – Fuck The Flood

لینک های دانلود
فقط اعضای سایت قادر به دیدن لینک های دانلود هستند.
ورود به سایت
ثبت نام در سایت
تگ ها
درباره این نویسنده
نظر بدهید